Анди Мъри ще играе днес на полуфинала на турнира АТП 500 в Дубай с французина Лука Пуй. В срещата, която ще определи вторият финалист ще се изправят Фернандо Вердаско (Исп) и Робин Хаасе (Хол).

Вчера Мъри изигра епичен мач срещу германеца Филип Колшрайбер, успявайки да спаси 7 мачбола. Срещата завърши с резултат 6-7(4), 7-6(18), 6-1.

Двамата изиграха рекордно дълъг тайбрек във втория сет продължил 31 минути. В него Колшрайбер на няколко пъти изпрати в аут завършващи удари, които щяха да му донесат победата.

Играта беше толкова завладяваща и оспорвана, че съдията забрави да обяви смяна на полетата при 15-15. Правилото в тайбрека е: смяна на полетата на всеки 6 точки.

Снимка 281511

След мача Мъри заяви, че досега не е играл такъв тайбрек в кариерата си. Дори и в юношеските си години.

Куриозно третият сет продължи 30 минути, т.е. с минута по-малко от дългия гейм в края на предишния сет.

Германецът спря да играе след изнурителните разигравания в края на третата част.

В останалите четвъртфинали Лука Пуй (Фра) отстрани победилия Роджър Федерер руснак Евгени Донской с 6-4, 5-7, 7-6(2), Фернандо Вердаско е наложи над №4 Гаел Монфийс с 6-3, 7-5, а Робин Хаасе (Хол) победи босненеца Дамир Джумхур с 6-2, 4-6, 6-4.

Джумхур отстрани в първия кръг победителя от миналата година швейцарец Стан Вавринка.