Бившият световен №1 Анди Мъри победи представителя на домакините Кимер Копеянс в първия си мач на турнира от ATP 250 в Антверпен (Белгия).

Григор Димитров възнамерява да играе и на двойки в Париж

Българинът може да си партнира с Жоао Соуза, като двамата са първата чакаща двойка

Шотландецът се наложи с 6-4, 7-6(4). Във втората част той на два пъти изоставаше с пробив, но успя след тайбрек да измъкне двусетова победа. Срещата продължи малко повече от 100 минути.

Анди за първи път играе на сингъл в Европа след операцията за смяна на тазобедрената си става. Той очаква всеки момент третото си дете и може да отпътува от Антверпен.

Във втори кръг Мъри ще се изправи срещу Пабло Куевас (Уругвай) или Уго Делиен (Боливия).

Победа само за 44 минути постигна германецът Ян-Ленард Щруф. Той се справи с французина Грегоар Барер с 6-2, 6-1. Щруф спечели 23 от 24 точки при първи сервис и реализира пет от седемте си възможности за пробив.

Жил Симон (Франция) също даде само три гейма на местния любимец Стив Дарси при успеха си с 6-1, 6-2. Това беше последна изява за Дарси В Белгия, защото той вече обяви, че ще сложи край на кариерата си след Australian Open 2020.

Симон ще се изправи срещу сънародника си Жо-Вилфред Цонга за място на четвъртфиналите.

Друг французин - Ришар Гаске отпадна на старта след загуба 1-6, 6-3, 6-4 от рееца Сунву Квон. Победи в първи кръг записаха още Юго Юмбер, Мариуш Копил, Фелисиано Лопес и Яник Синер.