Анди Мъри продължава с похода си по изместване на Новак Джокович от първото място в световната ранглиста. Шотландецът имаше много лесен мач срещу новата надежда на френския тенис Лука Пуй и го победи с 6-3, 6-0.

Той ще узнае своя утрешен съперник късно тази нощ, защото мачът между Томаш Бердих и Жил Симон все още не е започнал.

В горната част на схемата Новак Джокович ще играе с Марин Чилич. В другата среща ще играят двамата американци Джак Сок и Джон Иснър. И двамата играха много драматични мачове.

Джак Сок се справи много трудно с Ришар Гаске в мач изпълнен с много обрати с резултат: 6-2,3-6, 7-5. В последният сет Гаске се виждаше победител, но Сок успя късно да върне пробива и да повтори в 12-тия гейм.

Иснър също имаше много трудности срещу квалификанта Ян-Ленарт Щруф. Ферманецът спечели втория сет, но не можа да стигне до нова изненада.