Александър Зверев се класира за четвъртфинал на турнира "Мастъра" 1000 в Маями след успех над Ник Кириос с 6-4, 6-4. Германецът има нужда от успех срещу друга млада надежда - хърватина Борна Чорич, за да изпревари Григор Димитров в ранглистата на ATP.

Всички резултати от мъжкия Miami Open 2018

Турнирът е вторият голям от мартенската серия в САЩ

Зверев започна ударно мача и поведе бързо с 5-1. Той не можа да затвори сета при първата си възможност и допусна връщане на един от двата пробива. В десетия гейм германецът беше безпогрешен и спечели частта на 34 минути.

Във втората част Зверев реши нещата в петия гейм. Тогава двамата разиграха общо 10 точки и германецът реализира единствена възможност за брейк, появила се във втория сет. Точковата разлика 67 на 49 показва разликата в играта. Кириос спечели общо 12 точки в 10-те гейма, в които пореща. Австралиецът остан верен на бързия тенис, който изповядва и загуби за 1 час и 12 минути. В трите си мача в Маями Кириос престоя на корта общо малко повече от три часа.

"Винаги е забавление да играя срещу него. Мисля, че и трибуните останаха доволни. Медиите малко напомпват атмосферата. И двамата се наслаждаваме на такива мачове и мисля, че хората също се насладиха. Очевидно аз съм щастлив от начина, по който играх и се надявам, че ще продължа така в следващите мачове", каза след победата Зверев, който през миналата година спечели "Мастърсите" в Рим и Монреал.

Борна Чорич се наложи трудно над младия канадец Денис Шаповалов със 7-6(2), 4-6, 6-4 за 2 часа и 17 минути. Мачът протече с променливо надмощие и пробив в края на третия сет класира хърватина на четвъртфинал. Чорич има две победи в двата си мача със Зверев.