Германецът Александър Зверев победи испанския ветеран Давид Ферер в последния му мач в Акапулко (Мексико). Ферер ще сложи край на кариерата си през май в Мадрид и в момента прави нещо като прощално турне.

Хуан Мартин дел Потро няма да защитава титлата в Индиън Уелс

Аржентинецът още не е излекувал контузията, получена в Шанхай

Зверев е поставен под №2 в схемата и вече е основен фаворит за титлата в турнира от ATP 500 след отпадането на водача Рафаел Надал. Германецът имаше трудности в първия сет, спечелен с тайбрек, но после пречупи именития си съперник със 7-6(0), 6-1.

Ферер на два пъти водеше с пробив в първия сет, но Зверев обаче спечели 10 от последните 11 точки в частта. Мачър продължи 88 минути. Зрителите изпратиха Давид като истински победител.

Ферер е шампион през 2010, 2011, 2012 0 2015 години. През 2013 година той загуби финала от Рафаел Надал. Тогава Давид беше в серия от 19 победи в Акапулко.

Ник Кириос спаси три мачбола и обърна Рафаел Надал в Акапулко

Австралиецът искаше да се откаже след загубения първи сет

Следващият съперник на Зверев ще бъде №5 Алекс де Минор (Австралия), който продължи напред без игра след оттегляне на Фелисиано Лопес (Испания) заради болест. Саша има 3 победи от 3 мача срещу Алекс.