Австралиецът Ник Кириос победи Рафаел Надал (Испания) в осминафинален мач от турнира от ATP 500 в Акапулко (Мексико). Кириос спаси тримачбола и се наложи с 3-6, 7-6(2), 7-6(6) след 3 часа и 5 минути на корта.

Победителят имаше желание да се откаже след първия сет, защото не се чувстваше добре. Той считаше, че няма късмет след загубения първи сет с 3-6. В тайбрека на втората част Кириос дръпна с 5-0 и го затвори на 2.

Роджър Федерер ще играе с Мартон Фучович на ATP 500 в Дубай

Швейцарецът остана най-висико ранкираният тенисист в надпреварата след отпадането на Кей Нишикори

В решителния последен гейм Надал водеше с 6-3, но австралиецът спечели последните 5 точки в мача. В цялата среща имаше само един пробив в полза на испанеца, случил се в шестия гейм на първия сет. Надал имаше десет възможности за брейк, докато Кириос една единствена. Точките в мача са 121 на 111 за Надал.

Довечера Кириос ще срещне швейцареца Стан Вавринка, елиминирал Стив Джонсън (САЩ) със 7-6(5), 6-4.