Симона Пейчева се класира на шесто място в многобоя и ще участва днес във финалите и на четирите уреда на 32-ия международен турнир по художествена гимнастика в Корбей-Есон (Франция), който е кръг от Световната купа.

Победителка стана Наталия Годунко (Украйна) с 63,700 точки, пред Марина Шпехт (Русия) с 63,425, Анна Бесонова (Украйна) с 63,350, Олга Канаева (Русия) с 63,350, Аля Юсупова (Казахстан) с 62,250 и Симона Пейчева с 61,350 точки.

"Симона Пейчева изигра блестящо съчетание на лента. Елизабет Паисиева допусна малки грешки на всички уреди, а Стела Султанова игра силно първия ден, но втория направи грешки.
Нашият отбор се представи много добре и както и миналата година в отборното класиране сме на трето място след Украйна и Русия", заяви президентът на БФХГ Мария Гигова.

Турнирът в Корбей-Есон е най-престижната надпревара след световното и европейско първенство по художествена гимнастика. По-късно днес са финалите на отделните уреди.