Станев е наблюдаващият прокурор по делото за катастрофата край Приморско, обвиняем по което е Максим Стависки.
Наказанието е за лошо изпълнение на служебните му задължения като наблюдаващ прокурор по делото, съобщиха от прокуратурата.
След извършена дисциплинарна проверка е установено, че прокурор Станев е допуснал Ставийски да бъде привлечен като обвиняем по наказателното производство с грешна правна квалификация.
Мотивите на окръжния прокурор за определяне на наказанието са, че допуснатата грешка от Станев по своето съдържание е съществен процесуален пропуск, който, от една страна, нарушава правата на защита на участниците в наказателното производство, а от друга , създава негативен облик на прокуратурата.
Заповедта заедно с дисциплинарната преписка предстои да бъдат изпратени на Висшия съдебен съвет.
Kriss
на 05.10.2007 в 18:06:58 #24Аз ВИНАГИ ще се гордея с нашите шампиони!!!
kalinka
на 28.09.2007 в 13:18:34 #23КЪДЕ СТЕ ВИЕ, КОИТО СЕ ГОРДЕЕХТЕ, ЧЕ СТЕ БЪЛГАРИ ЗАРАДИ ТЯХ??? КЪДЕ СТЕ СЕГА??? ЗАЩО БЪЛТАРИЯ ИЗОСТАВИ СВОИТЕ ГЕРОИ???!!! ЗАЩО ЗАБРАВИ ОНЕЗИ, КОИТО ДО ВЧЕРА ОБОЖАВАШЕ И БОГОТВОРЕШЕ???!!! БЪЛГАРИЯ НЕ ЗАСЛУЖАВА СВОИТЕ ГЕРОИ!!! ВСЕКИ ЧОВЕК ЗАСЛУЖАВА ВТОРИ ШАНС!!! А МАКСИМ ПОВЕЧЕ ОТ ВСЕКИ ДРУГ В НЕГОВОТО ПОЛОЖЕНИЕ ЗАСЛУЖАВА СЪЧУВСТВИЕ И ПОДКРЕПА!!! http://www.youtube.com/watch?v=H 7pTGMSXsew
Kriss
на 26.09.2007 в 21:50:37 #22Максим не е убиец!!!Нека това да снате ясно да всички ,които се опитват да го изкарат виновен са всичко лошо в държавата ни.Той е достое човек,напрвил грешкаи разкаял се искрено след това.Ще понесе присъдата си,каква и да е тяи съвесттам му ще го мъчи цял живот.Какво повече искате!
Kriss
на 26.09.2007 в 21:13:11 #21Колко първично размишляваш само
Kriss
на 26.09.2007 в 05:19:02 #20Максим не е виновен ,че прокуратурата е объркала обвиненито.КотараН,във вашето село още ли линчуват
?Как така са те пропуснали 
don
на 25.09.2007 в 19:30:59 #19Това НЕ е спортна новина! Стига сте ни занимавали със съдебни дела, за тая цел си има нюз.бг!!!
Kriss
на 25.09.2007 в 18:54:13 #18mdaa,точно това е"яко прах в очите".Съсредоточава се вниманието на обществото към Максим ,като така се заблуждават хората,че се върши някаква работа ,а в същото време по много по-важните дела въобще не се работи.Не бъдете толкова наивни.
Belilov
на 25.09.2007 в 18:51:15 #17Трабзонспор Регистриран на: 01.08.2007, 15:30 Това ми е ясно пич,питането ми беше отправено към Giancarla която с големи букви твърди в поста си че убийството е винаги умишлено (един вид, термин като "непредумишлено убийство" няма).
Karlito_Brigante
на 25.09.2007 в 18:33:57 #16И аз съм на мнението на blackdress. Не може да се нахвърляме върху Максим, само защото е известен. Да, прокурорите наистина допуснаха нелепа грешка. Но това е нормално за тях. От такива "грешки" бяха освободени доста по-големи престъпници от Максим Стависки. Уважавам спортиста и човека Максим, но не и шофьора Максим. Да е мислил преди да се е качил в Хамъра. Аз съм на мнение, че той трябва да плати огромна кръвнина на близките на загиналия Петър Петров и на близките на Мануела, никога повече да припарва до автомобил и да бъде осъден на тежък обществено - полезен труд.
blackdress
на 25.09.2007 в 16:14:53 #15Тка или иначе грешката е поправена и не мога да разбера защо всички толкова бързо се превърнаха в съдници!Според сегашния закон за подобно нещо и при положение,че няма предишни провинения,а Макс няма без значение дали си известен или не се получава условна!Проблема обаче е,че Макс е известен и всички гледат в него!Мога да кажа само,че нито го съдя нито го оправдавам!Но продължажам да ги обичам Макс и Албена!Те са ми донесли толкожа много радост и продължават да ми носят винаги,когато ги гледам!Има много хора,които са на моето мнение бъдете сигурни!
mdaa
на 25.09.2007 в 16:05:03 #14След извършена дисциплинарна проверка е установено, че прокурор Станев е допуснал Ставийски да бъде привлечен като обвиняем по наказателното производство с грешна правна квалификация. ---------------------------------------------------- Ииии? Така ли ще оставим нещатата или ще променим обвинението ? Яко прах в очите !
advokata
на 25.09.2007 в 15:29:11 #13Да Ви еба в некадърните и продажни копелета. И това ми било прокурор в Окръжна прокуратура - такъв цървул ще го върна във І-ви курс в университета!
Маниак
на 25.09.2007 в 15:11:04 #12прокурора*
Маниак
на 25.09.2007 в 15:09:57 #11Аз предлагам да се прочете и името на прокура по ведомствената радиоточка за назидание.
The Dog
на 25.09.2007 в 14:55:19 #10В ПАНДИЗА! В ПАНДИЗАА!

LOEWE
на 25.09.2007 в 14:32:36 #9за предумишлено убийство има два съществени фактора : мотив и подготовка (набавяне на оръжие например). Някой може ли да ме светне защо английския запалянко бе съден за опит за предумишлено убийство
Belilov
на 25.09.2007 в 13:41:37 #8Giancarla Регистриран на: 29.06.2006, 23:3 Понеже съм анистина бос по тематиката, ще можеш ли да ми разясниш защо съществува понятието "непредумишлено убийство" и какво точно визира ?
Belilov
на 25.09.2007 в 13:17:18 #7Дъра-бъра, бля-бля, вниманието (обществено и медийно ) ще се пренасочи към други "актуални проблеми" и Максим ще се размине с условна присъда.....някой да е изненадан?
foa
на 25.09.2007 в 10:51:31 #6У Б И Е Ц !!!!!!
И.Д.Ц.
на 25.09.2007 в 10:00:58 #5Въртят,сучат,бъркат и отлагат ...ако може да се позабрави историята,мила родна картинка!