Детелин Далаклиев (категория до 54 килограма) и Борис Георгиев (до 64 кг) се присъединиха към вече класиралите се Салим Салимов (до 51 кг), Алексей Шайдулин (до 57 кг) и Самет Хюсеинов (до 60 килограма) на четвъртфиналната фаза на продължаващото в Пловдив 36-то Европейско първенство по бокс за аматьори.

На осминафиналите, в изключително оспорван мач,  Далаклиев победи с 46:43 точки французина Али Халаб.

Далаклиев бе на два пъти във втория рунд в нокдаун, но успя да излезе от изключително тежката ситуация. Двубоят бе напълно равностоен, като французина имаше по-сериозно предимство в третия рунд.

Следващият съперник на Далаклиев ще бъде англичанина Джоузеф Мъри, който се справи на осминафиналите с азера Рахим Наджафов с 29:17 точки.

Борис Георгиев (категория до 64 килограма) също е четвъртфиналист, след като на осминафиналите победи трудно Емил Махарамов от Азербайджан.

Българинът измъкна победата с 25:22 точки.

На четвъртфиналите Георгиев ще премери сили с хърватина Борис Каталинич, който се наложи над Емир Телелович от Босна и Херцеговина, като мачът между двамата бе прекратен в третия рунд.

В категория до 75 килограма Алексей Рибчев приключи участието си на турнира.

На осминафиналите той загуби от азера Рахиб Байларов, след прекратяване на мача още във втория рунд.

Мачът бе спрян заради травма на Рибчев в окото, като той отстъпваше сериоизно в точките.