Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители:

Равенство 1:1.

89′

Жълт картон за Мехмед.

87′

Георги Бабалиев отбеляза от близка дистанция за 1:1. Той влезе на терена като резерва.

84′

Станоев с жълт картон за груб фал.

82′

Домакините опитват да осъществят натиск.

69′

Красимир Станоев прати кълбото в мрежата, голът обаче не беше зачетен поради засада по-рано в атаката. Ситуацията не изглежда дискусионна.

67′

Мартин Смоленски дебютира за Пирин. Той е при "орлетата" под наем от ЦСКА.

52′

Съдията Радослав Гидженов използва системата ВАР и отмени попадение на гостите. Преслав Йорданов прати топката в мрежата, но реферът отмени гола заради фал на тарана срещу защитник на домакините. "Орлетата" сигурно ще имат претенции относно отсъждането.

46′

Старт на второто полувреме.

45′

Домакините стигнаха до 2 не лоши положения в заключителните минути на първото полувреме, но така и не се получи по-опасен изстрел.

Снимка 581787

Източник: startphoto.bg

42′

Картон за Тошев за оспорване на съдийско решение.

41′

Картон за Хубчев за груб фал.

35′

Андреев шутира силно, но много неточно.

30′

Янчо Андреев стреля от около 25 метра, получи се рикошет и топката мина на няколко метра от дясната странична греда.

22′

Мартин Тошев получи отличен пас и стреля от близка дистанция. Кълбото обаче профуча малко над вратата.

14′

Димитър Бербатов, кандидат за президент на БФС, гледа мача от трибуните. Берба е юноша на Пирин (Благоевград).

12′

Опасност пред вратата на "соколите" след пробив на Василев, до шут обаче не се стигна.

6′

Гооол за гостите! Китан Василев отбеляза с глава след груба грешка в отбраната на домакините.

Снимка 581786

Пасът за попадението за 0:1 дойде директно след изпълнение на тъч.

5′

Много спокойно темпо в първите 5 минути на спора.

1′

9. Мехмед Сабри 6. Юлиян Попев

Спартак (Варна) посреща Пирин в първи мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Двубоят във Варна е от 18:30 часа. Двата отбора са в търсене на първа победа от началото на сезона. На старта "соколите" загубиха злощастно първия си мач в елита от 13 години насам, след като отстъпиха на Славия с 0:1 с автогол в самия край. Във втория кръг варненци записаха поражение с 0:5 при гостуването на Левски.

"Орлетата" пък записаха поражение при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в първия кръг, а във втория направиха драматично 1:1 с ФК ЦСКА 1948.