Отборите на Жирона и Алавес не се победиха в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига. Двубоят в каталунския град завърши при резултат 1:1. По този начин гостите запазиха четвъртото си място във временното класиране, докато съперникът им остава осми, регистрирайки трето поредно равенство.

Домакините поведоха в 12-ата минута чрез редовния си голмайстор Кристиан Стуани. Уругваецът овладя с гръб към вратата, изпреварвайки Виктор Лагуардия и с ножичен удар насочи неспасяемо към десния ъгъл на Фернандо Пачеко - 1:0.

Снимка 399861

Източник: EPA/БГНЕС

В 50-ата минута съставът от Витория стигна до изравняване. Джонатан Кайери центрира към Борха Бастон, който се ориентира най-добре между двама съперникови играчи. Нападателят изчака топката да тупне и я изрита от пет метра в близкия ъгъл - 1:1.

В следващия кръг Алавес играе срещу Хетафе, докато на Жирона предстои гостуване на Бетис.