Валенсия завърши наравно 1:1 срещу Валядолид у дома в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Равенството бе 11-о за "прилепите" от началото на испанското първенство.

Дани Парехо откри резултата в 72-ата минута, а Рубен Алкарас изравни десет минути по-късно.

Домакините имаха голямо игрово преимущество и създадоха доста ситуации за гол, но така и не успяха да стигнат до трите точки.

През първото полувреме Парехо и Черишев пропуснаха от добри позиции.

В 52-ата минута Калеро спъна Санти Мина в наказателното поле. Жорди Масип обаче спаси дузпата, изпълнена от Родриго. В 69-ата минута Мина не успя да вкара от три метра на празна врата.

В 72-ата минута Валенсия най-после стигна до гол. Солер намери Парехо, а той с ефектен удар вкара под гредата.

Десет минути след това Рубен Алкарас вкара страхотен гол от пряк свободен удар, за да оформи крайното 1:1.