Виляреал постигна втора поредна победа в испанската Ла Лига. Селекцията на Кике Сетиен надви у дома Селта с 3:1 и вече е на само пет точки от Реал Сосиедад в битката за четвъртото място в крайното класиране.

"Жълтата подводница" реши всичко в своя полза още до почивката, когато под светлината на прожекторите попадна сенегалският халф Нико Джаксън. Африканецът се разписа на два пъти още до 12-ата минута, а погромът за гостите можеше да бъде пълен, ако Дани Парехо не беше пропуснал дузпа в 26-ата минута.

Това вдъхна увереност на Селта и галисийци върнаха един гол чрез Ларсен в 29-ата минута.

През втората част нервите взеха връх и двата тима често влизаха в тежки физически сблъсъци. В крайна сметка всичко бе решено четвърт час преди края, когато Рамон Тератс свърши най-лесното след чудесна асистенция на Йереми Пино.

Виляреал е на петата позиция с 53 точки точки, докато Селта е под №13, на осем точки дистанция от опасната зона.

Кадис - Валенсия 2:1 в мач от Ла Лига