Виляреал беляза завръщането си в Примера дивисион с драматична победа над друг новак Алмерия с 3:2 като гост. Почти през цялото време домакините водеха в резултата. Алмерия откри чрез Родри в 39-ата минута. В 65-ата Виляреал възстанови равенството.

Алмерия отново излезе напред след втори гол на Родри, но нападателят игра с ръка и голът не трябваше да бъде зачетен. Това мобилизира гостите и те сътвориха невероятен обрат в последните 10 минути. Първо в 83-ата минута Хави Акино центрира за Джовани дос Сантос, който от воле засече топката във вратата за 2:2. Три минути по-късно комбинацията бе повторена, като този път Дос Сантос нахлу в пеналта и центрира към Жонатан Перейра за победното 2:3.

В друг двубой вчера Селта пропиля аванс от два чисти гола и допусна изравняване от 2:2 при домакинството си на Еспаньол. Алехандро Лопес в 42-ата и Шарлиз в 46-ата минута дадоха преднината на домакините, а каталунците изравниха чрез Виктор Санчес в 53-ата и Тиеви Бифума в 75-ата минута на двубоя.

В третия мач за деня Райо Валекано не даде никакъв шанс на друг от новаците Елче и го победи с класическото 3:0 като домакин с голове на .Алберто Буено, Алберто Переа и отново на Буено.