Виляреал спечели реванша с Понферадина от турнира за Купата на Краля с класическото 3:0, с което си осигури участие на 1/8 финалите от надпреварата.

"Жълтата подводница" обаче трябваше да има едно наум, тъй като загуби с 0:1 в първия мач. Донякъде това повлия на представянето на домакините, които не успяха да се разпиша в първите 45 минути, но през вторат част на преден план на сцената излезе Седрик Бакамбу.

Нападателят се разписа в 47-ата и 62-ата минути, а Карлос Бака сложи точка на интригата с попадение в 64-ата минута за крайното 3:0.

Междувременно Еспаньол се наложи с 3:2 над Тенерифе и си гарантира мястото в следващия етап след нулево реми в първия мач. Подобно на Виляреал обаче, тимът от Барселона също трябваше да трепери, тъй като в даден момент от мача резултатът бе 1:1, мина през 2:1, а в последните секунди двата отбора си размениха по едно попадение.