Носителят на Лига Европа - Виляреал, не започна по най-добрия начин новия сезон в Примера Дивисион. Селекцията на Унай Емери стартира с 0:0 у дома срещу коравия тим на Гранада.

Домакините доминираха в големи периоди от двубоя и създадоха повече положения за гол, но трябваше да се задоволят само с точката.

Реал (Мадрид) победи Алавес с 4:1 в Примера Дивисион

Силни 15 минути бяха достатъчни за победа на Реал (Мадрид) в Ла Лига

"Кралете" спечелиха с 4:1 срещу Алавес в първия кръг

В лагера на "жълтата подводница" личеше и умора, тъй като през седмицата домакините стигнаха до дузпи във финала за Суперкупата на Европа срещу Челси.

В началото пропуски направиха новото попълнение Аиса Манди и Йереми Пино. Вратарят на гостите Аарон Ескандей отрази и опасен удар на Жерард Морено.

Второто полувреме не предложи нещо кой знае какво, а футболистите на "жълтата подводница" трудно изскачаха на добри позиции. Шанс за гол се откри пред Мануел Тригерос, но той стреля покрай гредата. В 82-ата минута Хуан Фойт беше изгонен за два жълти картона и Виляреал завърши мача с човек по-малко.