Сезонът в Ла Лига започна. В първия мач Валенсия победи Хетафе с 1:0 на "Местая".

"Прилепите" трябваше да останат с човек по-малко още в 3-ата минута, когато Гиямон бе изгонен с директен червен картон за много грубо нарушение в центъра на терена.

Ла Лига започва нов живот след ерата "Меси"

Примера се открива с мача между Валенсия и Хетафе

В 11-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след спъване на Денис Черишев. Зад бялата точка застана Карлос Солер, който не сгреши за 1:0. През второто полувреме Хетафе доминираше, но в 76-ата минута Ерик Катриел Кабако Алмада бе изгонен с втори жълт картон и така двата отбора останаха с по 10 души.

В самия край гостите бяха близо до попадение след като Марк Кукурея стреля от границите на наказателното поле, но вратарят се намеси и изби.