Реал (Мадрид) спечели първия си мач за новия сезон в Ла Лига. "Кралете" белязаха с триумф повторния дебют на Карло Анчелоти начело на тима, справяйки се като гост с Алавес (1:4).

Италианският специалист изненада мнозина и пусна сред титулярите Гарет Бейл, заиграл в атака заедно с Карим Бензема и Еден Азар. КБ9 пък отново бе константна величина за "лос меренгес", като блесна с две попадения.

Снимка 543202

Източник: EPA/БГНЕС

Първото полувреме предложи по едно добро положение и за двата тима. В 32-ата Бензема прати кълбото малко над горната греда на Алавес. Разочарование за домакините пък изпита Луис Риоха, който шутира покрай десния страничен стълб на Куртоа.

"Кралете" вдигнаха оборотите на своето представяне и откриха веднага след паузата. Еден Азар изведе Бензема сам срещу Пачеко и капитанът не сбърка за 0:1. Не бяха изминали и десет минути, когато Реал удвои своята преднина. Начо се оказа на точното място при отлични действия на Модрич и записа името си сред голмайсторите.

Ла Лига започна с победа на Валенсия над Хетафе

"Прилепите" сеаложиха с 1:0

Реал (Мадрид) наглед бързо си свърши работата, след като в 62-ата Карим Бензема сътвори класиката. В рамките на секунди той имаше три отлични възможности, за да преодолее Пачеко. Стражът на Алавес се оказа безпомощен при последната от изброените.

Но това не бе всичко от "Мендизоротса", в ответната атака Тибо Куртоа сътвори глупави действия в собственото си наказателно поле. Така се стигна до дузпа за селекцията на Хави Кайеха, която Хоселу превърна в гол.

До края остана време и за още едно попадение в баската столица. Появилият се като резерва Висиниус се възползва от получения шанс и с глава превърна в гол отлично центриране на новото попълнение Дейвид Алаба.

Снимка 543204

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои ново гостуване. Този път на Леванте. Алавес ще търси точки срещу новака Майорка.

АЛАВЕС - РЕАЛ (МАДРИД) 1:4

0:1 Бензема (48"), 0:2 Начо (56"), 0:3 Бензема (62"), 1:3 Хоселу (65"), 1:4 Винисиус (90+2")