Валенсия най-после сложи край на негативната си серия в испанското футболно първенство.

След като нямаше успех от забележителната си победа с 4:1 над Реал (Мадрид), записана на 08.11, съставът завоюва трите точки и при визитата на Валядолид.

"Прилепите" спечелиха с 1:0, като победата им можеше да бъде и по-убедителна, но в последните минути бе отменено попадение в тяхна полза.

Валенсия едва се добра до равенство срещу Кадис у дома

"Прилепите" нямат пълен успех вече 8 мача

Иначе срещата премина предимно в надлъгване, като всеки от двата състава очакваше грешка на опонента и не желаеше да предприема излишни рискове.

Снимка 513192

Източник: Twitter

Нулевото първо полувреме напрегна допълнително и без това изнервените състезатели на двете единайсеторки, които си даваха сметка, че победата тази вечер е задължителна, в борбата за оцеляване във футболния елит на страната.

14 минути преди последния сигнал Карлос Солер вкара така ценното попадение за гостуващия отбор, давайки по-скоро заслужено предимство на тима си.

Малко след това и втори гол на Валенсия зарадва скамейката на отбора, но малко след това той беше отменен, което не се понрави на гостите, но главният съдия остана непреклонен във взетото решение.

Снимка 513191

В края на сблъсъка домакините опитаха да стигнат поне до точката в мача, съсредоточавайки всичките си усилия в атака, но до равенство не се стигна.

Така Валенсия е с 19 точки, с които се изравни с Ейбар, в близост до средата на класирането. Валядолид запазва 15-ата си позиция.