Валенсия направи късен обрат и взе победа като гост с 2:1 в първата среща с Райо Валекано за Купата на краля.

"Прилепите" изоставаха с 0:1 чак до последните 20 минути на двубоя, но стигнаха до успеха, а с това взеха и аванс преди втория двубой, който ще бъде на "Местая".

Алекс Морено откри резултата в полза на домакините в 37-та минута, след като Орбан не изчисти добре топката, и я остави за футболиста на домакините, да я добави във вратата. Райо поддържаше тази преднина чак до 70-та минута. Тогава Пако Алкасер изравни, след груба грешка на вратаря на Райо Кобеньо. Родриго де Пол донесе успеха на "прилепите" в 85-та минута, с премерен удар в наказателното поле.

Реваншът във Валенсия е на 16 декември.

Реал Сосиедад продължава да се мъчи при гостуванията си. Елитният тим не успя да спечели в девети пореден мач навън, и не отбеляза гол на третодивизионния Овиедо, в първи мач за Купата на краля. Двата тима завършиха 0:0, и сега Сосиедад ще решава нещата у дома, на 17 декември.

Отбор от трета дивизия имаше на пътя си и Виляреал, но "жълтата подводница" се справи малко по-успешно, като вкара два гола за успеха с 2:1 срещу Кадис. Жерар Морено и Матиас Лейва се разписаха за Виляреал, в 17-та и 21-та минути. Айтор Ареги запази шансовете на Кадис за реванша с попадение две минути след началото на второто полувреме. Адриан Мартин остави Виляреал с 10 души в 58-та минута, и така гостите си останаха с един гол аванс преди реванша.

Кадис е трети в Сегунда Б, и се бори за промоция във втория ешелон.