Валенсия стартира с минимална домакинска победа новия сезон в испанската Ла Лига, надделявайки с 1:0 над новака Жирона. Единственото попадение вкара ветеранът Карлос Солер от дузпа в 1-ата минута на добавеното време на първото полувреме.

Домакините обаче останаха с 10 души седем минути след началото на втората част. Швейцарският защитник Ерай Джьомерт, който дойде това лято от Базел, вгорчи дебюта си в Примера дивисион с директен червен картон. Той беше показан след като провинилия се бранител настъпи и повлече буквално глезена на Валентин Кастеянос.

По време на самия мач Джьомерт си навлече гнева на феновете на Лос Че, които обвиниха ръководството в грешен трансфер, а много написаха, че всеки защитник от Сегунда дивисион е по-добър от него.

Барселона и Райо Валекано направиха 0:0 в Ла Лига