Отборът на Валенсия изхвърли Реал (Мадрид) от челната тройка в испанската Ла Лига, след като тази вечер записа минимален успех с 1:0 над Еспаньол в мач от 31-ия кръг на първенството.

По-рано днес, "белия балет" завърши наравно 1:1 с Атлетико (Мадрид) в градското дерби и пропусна да си подсигури третата позиция във временното класиране.

Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1

Без драма - Реал и Атлетико си поделиха по точка в градското дерби (ВИДЕО)

Роналдо и Гризман донесоха по точка на своите тимове

Единственото попадение падна още в 7-ата минута на срещата, когато Родриго засече подаване и се разписа на опразнената врата за 1:0.

След половин час игра, Гедеш и Лопес получиха убийствени шансове да удвоят резултата, но до такъв развой на събитията не се стигна, тъй като и при двете опасни атаки вратарят на гостите реагира по чудесен начин.

Снимка 349736

Източник: Twitter

През втората част инициативата поизчезна и в крайна сметка мачът завърши при 1:0 за "прилепите".

С тази победа Валенсия вече има актив от 65 точки, докато Реал (Мадрид) е с една по-малко.