Реал и Атлетико не успяха да излъчат победител в днешното голямо мадридско дерби на 31-ия кръг в испанската Ла Лига.

Двата отбора завършиха при равен резултат 1:1. Кристиано Роналдо и Антоан Гризман отбелязаха по едно попадение за своя тим.

Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид), 1:1

Без победител в градското дерби

Първите 45 минути на "Бернабеу" не предложиха кой знае какво зрелище на безпристрастния зрител. "Дюшекчиите" действаха повече на контраатаки, докато възпитаниците на Зинедин Зидан търсеха гола при всяка една удобна възможност. Въпреки това, до по-сериозни ситуации пред една от двете врати не се стигна.

В 10-ата минута, Роналдо достигна до центриране, насочено към него, и веднага прати топката към целта, но Облак беше на мястото си и не позволи тя да влети в мрежата му. 60 секунди по-късно, играчите на Реал имаха претенции към главния рефер за дузпа, след като Годин повали на тревата Кроос, но такава не бе отсъдена и играта продължи.

Снимка 349720

Източник: Twitter

В 20-ата минута, отново Кристиано отправи много опасен удар към вратата на Атлетико. Топката се бе запътила към напречната греда и имаше огромна вероятност да влети в мрежата, но Облак демонстрира класа и изби кълбото в корнер. Малко след това, отговорът на гостите бе катастрофален. Диего Коща получи кълбото в малкото наказателно поле, но по никакъв начин не успя да затрудни Навас, въпреки че дистанцията бе много малка и опасността бързо премина.

В заключителните минути, Марсело отчете най-интересната ситуация пред една от двете врати, но за негово съжаление и това на Реал, топката срещна единствено гредата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулен резултат.

През второто полувреме "дюшекчиите" сякаш възкръснаха. Особено след 54-ата минута, когато Кристиано Роналдо получи извеждащ пас от Бейл в коридор и без изобщо да се замисли стреля към вратата, а топката влетя в мрежата за 1:0.

Малко след това, Нигес бе изпуснат от защитата на Реал и бързо стреля към вратата на Навас, но той бе на мястото си и спаси. Грешката му обаче бе поправена 60 секунди по-късно. Витоло опита да изненада стража, но вратарят изби топката, която попадна точно в краката на Антоан Гризман, а той не сгреши за 1:1.

Минута след това, резултатът вече можеше да е 2:1 в полза на "дюшекчиите". Коке се озова непокрит непосредствено пред вратата на Реал и отправи удар от движение, но Навас отново демонстрира чудесен рефлекс и кълбото не попадна зад голлинията.

Снимка 349719

В 63-ата минута Зидан предприе доста интересна смяна. Той реши да пусне в игра Карим Бензема на мястото на най-голямата си звезда - Кристиано Роналдо. Това най-вероятно се дължи на факта, че в сряда Реал посреща Ювентус във втория четвъртфинален сблъсък за Шампионска лига. Интересното е, че "белите" спечелиха първия двубой с 3:0, но изглежда старши треньорът иска да се застрахова, че CR7 ще е в оптимална форма, ако услугите му са нужни.

Снимка 349725

До края на 90-те минути, темпото на игра поспадна значително и двата отбора не успяха да организират нищо по-интересно, за да излъчат победител помежду си.

С това равенство, Реал пропусна да се доближи до второто място, където се намира Атлетико. "Белите" имат актив от 64 точки, докато "дюшекчиите" са с 68.