Отборът на Валенсия победи Барселона с 3:2 в среща реванш от полуфиналите от турнира за купата на Краля на Испания.

В първия мач на "Камп Ноу" в каталунската столица двата тима направиха 1:1 и така с общ резултат 4:3 Валенсия продължава напред и ще играе на финала срещу Хетафе.

"Прилепите" излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато Рубен Бараха отбеляза гол след далечен удар.

Домакините от Валенсия бяха по-активни през първата част и пропуснаха няколко чисти голови положения.

Давид Вия пропусна на два пъти пред вратата на Барса в 14-ата и 28-ата минута, когато остана сам срещу Виктор Валдес, но не успя да отбележи.

Барса отговори с две опасности, създадени от защитниците Милито и Абидал, които имаха положения пред Хилдебранд, но и те не можаха да вкарат гол.

В края на полувремето Мата отбеляза втори гол за Валенсия след подаване на Вия и почти осигури класирането на "прилепите" на финала.

През втората част Барса тръгна да изравнява резултата и имаше възможност да вкара в 48-ата минута, когато Гудьонсен стреля, но на сантиметри от вратата на Валенсия.

Пет минути след почивката на терена се появи Тиери Анри, който замени полузащитника Яя Туре и застана на мястото на Иниеста по лявото крило на атаката на Барса.

Боян Къркич имаше две много добри положения за гол в 67-ата и 71-ата минута, но също не успя да вкара.

В 72-ата минута каталунците все пак отбелязаха гол за 2:1. Тиери Анри се разписа с глава след центриране на Силвиньо и запази интригата в срещата.

В следващата атака обаче Мата вкара трети гол за Валенсия за 3:1, възползвайки се от добро центриране на Вия от дясно.

Десет минути преди края на срещата Самуел Ето'о вкара нов гол за Барса за 3:2 след двойно подаване в Иниеста и отново върна интригата в срещата.

В последните минути каталунците натиснаха, но не успяха да стигнат до нов гол, с което отпаднаха от надпреварата.

Валенсия - Барселона 3:2
Валенсия: Хилдебранд, Мигел, Албиол, Марчена, Морети, Бараха, Банега, Силва, Хоакин (65' Арисменди), Мата (83' Канейра) и Вия
Барселона: Валдес, Дзамброта (82' Едмилсон), Пуйол, Милито, Абидал (62' Силвиньо), Туре (51' Анри), Шави, Гудьонсен, Боян Къркич, Иниеста и Ето'о
стадион: "Местая"
съдия: Мехуто Гонзалес
жълти картони: Гудьонсен, Силвиньо (Барселона); Бараха (Валенсия)