Отборите на Севиля и Валенсия очаквано постигнаха категорични победи в турнира за Купата на краля.

В първите си срещи от 1/16-финалната фаза на надпреварата "прилепите" надиграха с 3:1 третодивиозния Баракалдо навън, преди официалния дебют на Гари Невил като техен треньор, докато севилци постигнаха класически успех с 3:0 над друг тим от Сенгунда "Б" - Логронес.

Срещата на Валенсия не започна по най-добрия начин за състава, като Аройо даде аванс на Баракалдо още в 16-ата минута. Три минути обаче бяха нужни на гостите, за да изравнят. Рубен Весо даде чудесен пас на Жоао Кансело и младокът реализира с хубав изстрел.

След почивката в друга от младите надежди на „лос че" - Хосе Гая направи пълния обрат. В 65-ата минута Пако Алкасер асистира на левия бранител, който нямаше проблем да отбележи.

Последният гол за валенсианци падна в първата минута на продължението, когато Даниел Парехо реализира от дузпа.

Севиля нямаше чак такива трудности срещу Логронес, като още в 12-ата минута Коке откри след пас на Михаел Крон-Дели.

Самият Крон-Дели направи 2:0 в 37-ата минута, докато през второто полувреме Чиро Имобиле направо обезсмисли реванша с трети гол в мрежата на третодивизионния тим.