Валенсия и Алавес завършиха наравно 1:1 в мача на "Местая" от 33-ия кръг на Ла Лига.

Срещата започна добре за гостите, които вкараха в 10-та минута, но голът им беше отменен заради засада. След почивката обаче дойдоха всички интересни ситуации. В 59-та минута и Валенсия вкара, но ВАР прегледа ситуацията за потенциална засада при нападението и се оказа, че такава има и така двете нули се запазиха на таблото.

Барселона се наложи над Хетафе с 5:2

Барселона остава в борбата за титлата след резултатна победа над Хетафе

Каталунците са на 3-ото място

Чак в 84-та падна първият гол, след като Гуидети пръв стигна до топката след пряк-свободен удар и прати кълбото в мрежата на домакините.

В 89-та минута обаче Валенсия спаси точката. Хосе Гая стигна до малко случайна топка и почти от гол линията направи добавка за 1:1.

Атлетико (Мадрид) победи Уеска с 2:0

Атлетико (Мадрид) не сгреши срещу опашкар и си върна първото място

Корея продължава с добрите си игри

Така "прилепите" остава несигурен за бъдещето си в Ла Лига, тъй като е на 14-то място с 36 точки. Алавес е 16-ти с 31, а първият под чертата е Валядолид, който е с мач по-малко от тях и с 29 точки.