Барселона триумфира с 5:2 над Хетафе в късния мач от програмата на Ла Лига. С два гола за успеха на каталунците се отличи Лионел Меси, за  да се върне тима на третото място в класиранети и да запази шансове за титлата.

С попаденията, аржентинецът стана единственият играч, който вкара поне 25 гола през последните 12 сезона в топ 5 първенствата. Само през 2021 г. той е реализирал 22 гола и 8 асистенции.

Меси даде преднина на каталунците в 8-ата минута, но Клемент Ленгле си вкара автогол само четири минути по-късно.

Софиян Шакла върна "услугата" с авгол в 28-ата минута за нова преднина на Барса, а Меси реализира отново в 33-ата минута.

Лапорта за Суперлигата: Искате отборите ви да са успешни? Тогава трябват и пари!

"Позицията ни бепе предпазлива"

Финалът на мача обаче беше изнервен за домакините, след като Хетафе успя да намали до 3:2 в 69-ата минута с дузпа от Енес Унал, но Роналд Араухо в 88-ата минута подпечата триумфа, след което Антоан Гризман в 93-ата минута оформи крайното 5: 2.

Сега Барселона има 68 точки на трето място, две точки зад второто място на Реал (Мадрид) и пет зад лидера Атлетико (Мадрид).