Алетико (Мадрид) си върна първата позиция в Ла Лига и преднина от 3 точки пред градския съперник Реал (Мадрид). "Дюшекчиите" победиха у дома с 2:0 аутсайдера Уеска, който се бори за оцеляване.

Над всички в мача бе Анхел Корея, който след като бе критикуван за лошите игри през този сезон, напоследък е най-добрият играч в отбора на Диего Симеоне.

Той надскочи защитата на гостите в 39-ата минута, за да отбележи третия си гол в последните три мача, в които също има две асистенции. В 84-ата минута Яник Караско увеличи на 2:0, за да осигури триумфа.

Играчите на Атлетико (Мадрид) доволни от решението на клуба за Суперлигата

Футболистите пуснаха официално съобщение

Сега Атлетико има 73 точки след 32 кръга, три повече от Реал (Мадрид), шест пред Севиля и осем пред Барселона, въпреки че каталунците имат два мача по-малко. От другата страна на таблицата Уеска остава в зоната на изпадащите на 18-то място с 27 точки, една по-малко от Валядолид и със същия брой точки като 19-тото Елче. Ейбар са последни с 23 точки.