Шампионът на Испания Барселона се завърна на върха в Примера дивисион след безпроблемна победа над слабака Химнастик с 3:0 като домакин. Барса откри още в 18-ата минута чрез намиращият се в страхотна форма аржентински нападател Хавиер Савиола. Втората част отново премина под диктовката на каталунците и Людовик Жюли удвои в 68-ата минута. Резервата Иниеста оформи крайното 3:0 10 минути преди края.

В същото време Давид Вия донесе победата на Валенсия с 1:0 като гост над Реал Сосиедад. Испанският национал се разписа в 29-ата минута и помогна на тима си да остане само на три точки от лидерите в класирането.

В последния мач от кръга Реал (Мадрид) постигна много трудна, но ценна победа с 1:0 като гост на Майорка. Единственото попадение в срещата бе дело на Хосе Антонио Рейес (на малката снимка), който в 68-ата минута изпълни прекрасно пряк свободен удар.

Получените резултати направиха ситуацията на върха на класирането много интересна. Барселона, Севиля и Реал (Мадрид) са с равен брой точки - 38, като каталунците имат един мач по-малко от конкурентите си. Плътно зад лидерите са Валенсия и Атлетико съответно с 36 и 35 точки.