Валенсия отново доказа страхотната си форма в последните месеци. "Прилепите" спечелиха трета поредна победа в Ла Лига, след като биха гостуващия Еспаньол с 2:1. По този начин испанците продължават плътно да дишат във врата на Барселона.

"Прилепите" откриха резултата на своя стадион „Местая" още в 6-ата минута, когато полузащитникът Тино Коста реализира точно отсъдената за нарушение на Дидак срещу Деалберт дузпа.

До края на първото полувреме домакините имаха пълно приемущество и изпуснаха още куп голови възможности. Всички пропуски можеха да им изиграят много лоша шега, след като при една от редките си възможности за гол гостите от Еспаньол стигнаха до равенството. Ектор Морено в 69-ата минута бе точен - 1:1.

Влизането в игра на Роберто Солдадо обаче даде резултат. В 76-ата минута той се появи на терена, а само 4 по-късно вкара победен гол за "прилепите". Със спечелените три точки Валенсия събра общо 30 и вече са трети в класирането, докато каталунците останаха на 9-о място със 17 точки от 14 мача.