Шампионът на Испания Атлетико Мадрид се върна на победния път. В мач от 5-ия кръг „дюшекчиите" спечелиха с 1:0 като гости на Алмерия.

Като цяло отборът на Чоло Симеоне не се представи особено добре и можеше и да не си тръгне с трите точки, но по-големият опит на тима си каза думата. Единственото попадение в мача дойде след час игра и бе дело на Миранда. Централният защитник засече с глава центриране на Коке от фаул.

В друг много интересен мач, Райо Валекано направи вечерта още по-хубава за мадридските отбори. Скромният тим от Вайекас би Атлетик Билбао с 2:1 на свой терен.

Арис Адурис откри за баските в средата на първото полувреме, но в 39-ата минута Лео Баптищао се възползва от ужасяваща грешка на вратаря и от метър засече топката във вратата.

В последната минута отново Баптищао се възползва от прецизно центриране и този път с глава донесе успеха на Райо.