Бившият световен шампион в тежка категория по бокс Тайсън Фюри заяви, че ще подходи с разбиране и няма да отговаря на нападките на Дионтей Уайлдър. "Циганският крал" използва социалните мрежи, за да коментира продължаващите твърдения на Уайлдър, че е бил измамен в мачовете помежду им. Американецът не признава победите на Фюри и намеква, че за постигането им са били използвани нечестни методи - от упояване до шпионаж. Британецът заяви, че няма да пада до нивото на "бронзовия бомбардировач", тъй като според него е очевидно, че съперникът му не е добре психически.

"Просто си седях и мислех за всички неща, които Дионтей Уайлдър наговори напоследък. Дори аз се поддадох и започнах да публикувам разни неща, видеа как го нокаутирам и така нататък. Току-що изтрих всичко това от профила си, защото вместо да отвръщам и да мразя някого, осъзнавам, че този човек наистина има проблеми с психичното здраве. Това е очевидно.

"Вместо да влизам в безкрайни спорове с него и да повтарям, че е заблуден, аз просто ще се моля за него. Ще помоля Бог да му помогне. Той очевидно се нуждае от помощ и аз няма да се занимавам с дребнавости. Мачовете бяха спечелени честно и почтено, и това е всичко. Ще се моля за него и като баща ще го призова да се върне към светлината, защото този човек е изгубена душа. Моля Исус да го върне в царството си. 

Трудните моменти могат да накарат хората да правят и говорят луди неща. Знам, че той преминава през тежък период в личния си живот, със семейството си и други неща, така че времената са много трудни за Дионтей Уайлдър. Каквото и да казва, приемам го с доза съмнение, знам, че не е лично... Имахме няколко страхотни битки през годините и аз се моля за него, на 100%."

Тайсън Фюри: Никога няма да се върна

Тайсън Фюри: Никога няма да се върна

Отрече спекулациите