Реал (Мадрид) постигна трети пореден успех в испанското първенство. Шампионите действаха методично и откраднаха пълния комплект точки от визитата си на Леванте с 2:0. За втори пореден двубой в герой за "кралете" се превърна младият бразилец Винисиус.

Алавес прати Атлетик (Билбао) в зоната на изпадащите

Първа победа за сезона за селекцията на Пабло Мачен

Крилото реализира първото попадение  срещу валенсианци в 16-ата минута. Техничарят се оказа на точното място след лошо изчистена топка от отбраната на Леванте при корнер. Последва негово елегантно докосване и прецизно отправен шут в незащитения от Фернандес ъгъл.

До почивката паритетът можеше да бъде възстановен, но Никола Вукчевич с глава намери единствено горната греда на Куртоа.

Осасуна взе важен домакински успех в Ла Лига

Памплонци надиграха Селта с 2:0

Реал опита да успокои всичко в този двубой с втори гол веднага след паузата. В рамките на няколко минути обаче Бензема и Винисиус пропуснаха да отбележат.

В 68-ата минута Модрич центрира и Рамос успя да вкара с глава. Попадението не беше зачетено заради засада. След триминутна консултации със своите ВАР помощници съдията каза, че няма гол. Засадата беше много тънка, но капитанът на "белите" освен това избута в гръб своя съперник. В 77-ата Клерк беше изведен под ъгъл срещу Тибо Куртоа и би в тялото на белгийския страж.

До края "кралете" удържаха финалния натиск на своя опонент, като Куртоа трябваше да се намесва и при доста опасен шут на северномакедонеца Барди. Нещо повече, дълбоко в добавеното време, за крайното 0:2 се разписа и Карим Бензема.

Френският стрелец се възползва от огромна пробойна в отбраната на Леванте и елегантно сложи точка на спора със силен шут в средата на вратата.

Второ равенство от три мача за Атлетико (Мадрид) в Ла Лига

Без голове в столицата

В следващия кръг Реал приема у дома Кадис. Леванте гостува на друг закъсал тим - Атлетик (Билбао).

ЛЕВАНТЕ - РЕАЛ (МАДРИД) 0:2

0:1 Винисиус (16"), 0:2 Бензема (90+5')