Отборът на Осасуна се поздрави с втора победа от началото на Ла Лига. Този следобед памплонци взеха важни три точки при домакинството си на Селта, побеждавайки селекцията на Оскар Гарсия с 2:0.

Мачът на "Ел Садар" бе решен с по гол във всяко едно от полувремената. "Червените" откриха резултата в 23-ата минута. Опитният бранител Факундо Ронкаля се бе включил в атака и изненадващо реши да отправи шут от сериозна дистанция, който остави безпомощен Вияр за 1:0.

Второ равенство от три мача за Атлетико (Мадрид) в Ла Лига

Без голове в столицата

До паузата Яго Аспас можеше да възстанови равенството, но брилянтен негов пробив завърши с решително спасяване на Серхио Ерера.

Осасуна беше по-добрият отбор след почивката, когато заслужено подпечата своята победа и с втори гол. Активният Джонатан Кайери съумя да се разпише, като сложи главата си при нещо средно между удар и подаване на негов съотборник.

Триумфът изкачи домакините до девето място във временното класиране, докато Селта е едва 13-ти.