Севиля победи с 2:0 Барселона у дома в първи полуфинален мач за Купата на краля. Точни за успеха на андалуският клуб бяха Жул Кунде (25) и Иван Ракитич (85).

Тимът на Хулен Лопетеги изигра силен мач в отбрана, а в същото време наказа грешките на Самюел Юмтити, за да стигне до заслужен успех.

Севиля - Барселона 2:0, гол на Ракитич

Сблъсъкът започва в 22:00 часа

Барса започна мача по-активно и в 11-ата минута създаде и първата голяма голова възможност. Антоан Гризман пусна перфектен пас за Меси в наказателното поле, но ударът на аржентинеца бе спасен от вратаря.

Осем минути по-късно Севиля организира добра атака отдясно. Сусо преодоля Алба и намери Кунде в наказателното поле. Френският футболист потърси далечния ъгъл, но прати топката покрай вратата. Малко след това удар на Меси мина над вратата.

Снимка 517996

В 25-ата минута домакините поведоха. Кунде отне топката от Гризман, комбинира с Фернандо, след което се справи и с Юмтити и с прецизен удар вкара за 1:0.

Андалуският тим пое контрола над мача след попадението, а Барселона трудно създаваше опасни атаки. Шут на Ракитич бе блокиран от Бускетс.

Снимка 517997

В 42-ата минута домакините можеше да стигнат и до втори гол. Ен Несири проби отдясно, справи се с Юмтити, но се подхлъзна точно преди да нанесе удар. В продължението на първата част Папу Гомес намери непокрития отляво на наказателното поле Ескудеро, който отправи коварен удар, но Тер Щеген изби в корнер.

Втората част започна с по един блокиран удар на Ракитич и Меси. В 55-ата минута Меси проби отдясно, направи двойно с Де Йонг и шутира технично, но Боно изби в корнер.

Снимка 518001

Източник: Twitter

Това бе и една от малкото опасности пред мароканския вратар, който гостите създадоха в мача. Севиля продължи да действа стабилно в отбрана и да чака грешка на съперника. В 71-ата минута Меси получи от Дембеле в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Алба бе фаулиран в наказателното поле, но Матеу Лаос прецени, че нарушението е извън него.

В 85-ата минута Севиля нанесе своя втори удар. Ракитич получи отличен извеждащ пас, Юмтити се подхлъзна, което позволи на хърватина да остане очи в очи с Тер Щеген и с мощен удар вкара за 2:0.

Снимка 518002

До края на двубоя Боно се отличи с добро спасяване след удар от пряк свободен удар на Меси.