Няколко дни, след като повали Барселона за Купата на Краля, Еспаньол развали настроението на своите привърженици с тежка домакинска загуба от Севиля. Гостите си тръгнаха от каталунската столица с трите точки, побеждавайки с класическото 3:0.

Барселона загуби гостуването си на Еспаньол, Лионел Меси пропусна дузпа

Барса капитулира в дербито на Каталуния, Меси пропусна дузпа

Всичко ще се реши на "Камп Ноу"

По този начин "рохибланкос" демонстрираха, че временната игрова криза при тях вече е в историята. Припомняме, че през тази седмица момчетата на Винченцо Монтела удариха и Атлетико (Мадрид) като гост.

Снимка 335275

Триумфът този следобед изкачи севилци до петото място във временното класиране, докато Еспаньол остава във втората половина на таблицата с 24 точки.

До голяма степен всичко бе решено още до почивката, когато резултатът вече беше 0:2. Начало на голеадата даде Франко Васкес в 15-ата минута. Бившият играч на Палермо се оказа на точното място след отразен удар на Кореа и с лекота сътвори така необходимата голова добавка.

В 34-ата минута Пабло Сарабия загатна са голямата си класа, след като се пусна на индивидуален рейд по крилото, размина няколко бранители на Еспаньол и в крайна сметка направи безпомощен опитен страж като Диего Лопес.

Точка на спора сложи Луис Муриел в последната минута от редовното време. Подобно на колегата си Сарабия, колумбиецът предприе мощен пробив, който завърши с елегантен завършек в мрежата на сломения опонент.

Снимка 335274

В следващия кръг на Севиля предстои наглед лесно домакинство на Хетафе. Еспаньол пък гостува на съседите в класирането от Леганес.

Севиля спечели гостуването си на Атлетико (Мадрид) с 2:1

Кошмарни грешки провалиха Атлетико (Мадрид), Севиля с важна крачка към полуфиналите

Хората на Енцо Монтела със зрелищен обрат на "Уанда Метрополитано"

ЕСПАНЬОЛ - СЕВИЛЯ 0:3

0:1 Васкес (15"), 0:2 Сарабия (34"), 0:3 Муриел (89")

СТАДИОН: "Корнея де Лобрегат"

СЪДИЯ: Алберто Ундиано

ЕСПАНЬОЛ: Лопес, Дуарте, Вия, Лопес, Ермосо, Фуего, Лопес, Дардер, Мелендо, Морено, Баптищао (резерви: Пау Лопес, Наваро, Санчес, Налдо, Гарсия, Рока, Гранеро)

СЕВИЛЯ: Рико, Меркадо, Ескудеро, Коршия, Ленгле, Банега, Н"Зонзи, Васкес, Сарабия, Кореа, Муриел (резерви: Сория, Кароле, Бен Йедер, Гайс, Пизаро, Навас, Нолито)