Отборът на Севиля направи сериозна крачка към полуфиналите за Купата на Краля. Селекцията на Винченцо Монтела поднесе изненадата, след като спечели гостуването си на Атлетико (Мадрид) с 2:1. По този начин андалусци ще бъдат в далеч по-добра позиция за предстоящия след седмица реванш на "Рамон Санчес Писхуан".

Атлетико (Мадрид) - Севиля 1:2 (Развой на срещата по минути)

Изненада на "Уанда Метрополитано"

Триумфът за севилци е още по-сладък, тъй като стана факт след пълен обрат. Диего Коща даде аванс на домакините в 72-ата минута и тогава сякаш всички помислиха, че победата ще бъде за хората на Чоло Симеоне. Съперникът им обаче демонстрира непримирим дух и в оставащите мигове наказа две огромни грешки на столичния гранд. В 80-ата минута стражът на Атлетико - Моя си вкара автогол, след като не се намеси добре при центриране на Хесус Навас. 120 секунди преди края пък, неразбирателство между Савич и Хуанфран "подари" страхотен шанс за Кореа, който сам срещу вратаря донесе победата за своя тим.

Снимка 334734

Севиля беше отборът, застрашил за сефте една от двете врати. Франко Васкес получи топката на дъгата, след което направи няколко решителни крачки. Последва удар на италианеца, който обаче наруши своя баланс и прати коженото кълбо близо до дясната греда на Моя.

Публиката на "Уанда Метрополитано" замлъкна за части от секундата, след като без малко не видя как нейните любимци ще изостанат в резултата. Севиля организира бърза атака в 9-ата минута, която стигна до Пабло Сарабия. Играчът с №17 пое топката с гръб към вратата, но се нуждаеше само от едно фамозно докосване, за да отправи много опасен шут, който по чудо не посети мрежата на "замръзнали" Моя.

Противно на логиката, Атлетико (Мадрид) успя да отбележи гол в 13-ата минута. Радостта на Диего Коща обаче бе доста кратка, след като главният съдия отмени попадението му заради фаул в атака. На повторенията ясно се видя, как испанският национал държи здраво Луис Муриел по време на борбата им за центрирана топка от корнер.

Отмененият гол разяри силно Диего Коща, който моментално се опита да отбележи редовен такъв в мрежата на севилци. И това беше на път да се случи в 19-ата минута, когато таранът отново господстваше във въздуха и отправи пореден изстрел с глава. Този път всичко беше в рамките на правилата, но Серхио Рико протегна ръка и блесна с решително спасяване.

Гостите бяха изключително близо до така важния гол на чужд терен в 27-ата минута. Коке сбърка при атака на Атлетико, която позволи светкавична контра за Севиля. Сарабия изведе Хоакин Кореа сам срещу Моя, но ударът на аржентинецът попадна право в тялото на бившия младежки национал на Испания.

По подобие на колегата си няколко минути по-рано, стражът на гостите - Серхио Рико също се отчете с качествено спасяване. Той се намеси решително, след като парира тежък шут на нахлулия мощно в наказателното поле Диего Коща.

Снимка 334732

Източник: twitter.com/atleti

След подновяването на играта, двата тима се вкопчиха в здрава битка, от която пострадаха и интересните положения пред двете врати. До такова все пак стигна Атлети в 66-ата минута. Резервата Анхел Кореа проби по крилото, след което центрира остро за съотборниците си в наказателното поле. Бранителят на Севиля - Ленгле опита да изчисти с глава, но вместо това за една бройка да си отбележи автогол, намирайки дясната странична греда.

Атлети стигна до така желания гол в 72-ата минута. Поредното статично положение този път даде резултат. След получен двоен рикошет, топката достигна до дебнещия леко вляво Диего Коща, който с плътен диагонален изстрел не остави никакъв шанс на андалусци.

Няколко минути след появата си в игра, опитният Хесус Навас имаше съществен принос в изравняването на резултата. Бившият играч на Ман Сити напредна по фланга, след което отправи опит за центриране. Топката леко се отклони в крака на Лука Ернандес и полетя застрашително към вратата на Моя. Последва левашка изява от страна на стража, който я добута в собствената си мрежа и така паритетът на "Уанда Метрополитано" беше възстановен.

Едва ли някой очакваше събитието, което се случи 120 секунди преди края. Севиля стигна до пълен обрат, след като Хоакин Кореа нанесе решителен удар по реномето на именития съперник. "Дюшекчиите" допуснаха втора грандиозна грешка, като този път Савич и Хуанфран не се разбраха кой да хвана гореспоменатия нападател. Този път бившият играч на Сампдория демонстрира класа и майсторски преодоля съпротивата на Моя за 1:2.

Реваншът между двата тима е на 23 януари на "Рамон Санчес Писхуан".