Еспаньол победи Барселона в двубой от 1/4-финалите за Купата на Краля. Срещата на стадион "Корнела-Ел Прат" завърши при резултат 1:0.

В герой за домакините се превърна резервата Мелендо, разписал се минута и половина преди последния съдийски сигнал.

В длъжник на отбора си пък се превърна лидерът на "блаугранас" Лионел Меси, който пропусна дузпа през второто полувреме от мача.

Еспаньол - Барселона 1:0, Меси пропусна дузпа!

Срещата започна в 22:00 часа

Представянето на гостите в последните мачове бе повече от задоволително за феновете на клуба. 5 победи и 1 равенство за предишните 6 мача. Домакините са склонни да бъдат малко по-конкурентни вкъщи, но им бе доста трудно да се противопоставят на Барса.

Аут за мача в тима на Барселона бяха Самуел Умтити, Филипе Коутиньо и Осман Дембеле. Това оказа известен негативен ефект върху представянето на състава.

Първото полувреме започна на високи обороти за гостуващия отбор, който непосредствено след началния съдийски сигнал взе инициативата в свои ръце.

Звездите на Барселона се надпреварваха да пропускат положения пред вратата на съперника, като само в откриващите двайсетина минути Меси, Бускетс и Денис Суарес можеха да открият резултата.

Снимка 334744

За съжаление на феновете на Барса обаче до гол така и не се стигаше, а защитниците на Еспаньол се справяха все по-добре със задачите си на терена.

Меси изпълни три последователни свободни удара в близост до вратата на домакините, като само веднъж преодоля стената. В другия случай Диего Лопес улови топката в ръцете си.

Снимка 334743

Малко по-късно Пике все пак се разписа, но голът му бе отменен заради засада.

В самия край на полувремето Денис Суарес излезе очи в очи с Лопес, но не намери очертанията на вратата, с изстрела си от движение.

След малко повече от час игра Роберто бе повален в пеналта и Барселона получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Лионел Меси, който обаче пропусна. По-скоро Диего Лопес реагира по чудесен начин и отрази изстрела му.

Снимка 334740

В самия край на мача Ракитич можеше да бъде изгонен, а Еспаньол да стигне до откриващо попадение, но нито едното, нито другото стана факт. Футболистът на Барса получи официално предупреждение, а след последвалия свободен удар попадение не беше отбелязано.

Минута и половина преди края на редовното време влезлият като резерва Мелендо отигра по чудесен начин едно подаване към себе си и нокаутира Барселона - 1:0.

Всичко обаче ще се реши след точно 7 дни, след реванша на "Камп Ноу".

Двата тима имат вече общо 9 сблъсъка помежду си в рамките на турнира за Купата. В тях Барса записа 6 успеха, но днес капитулира.