Отборите на Селта и Севиля изиграха спиращ дъха двубой в Ла Лига. На "Балайдос" паднаха цели седем попадения, а в крайна сметка с трите точки си тръгнаха момчетата на Хулен Лопетеги. Драматичното 4:3 скъси дистанцията им до третия Барселона. Мечтите на андалусийци не стигат до тук, лидерът Атлетико (Мадрид) е на седем точки дистанция, осем кръга преди края.

Ето как се разви и страхотната битка на "Балайдос". Още в 7-ата минута Севиля излезе напред в резултата. След перфектно изпълнен ъглов удар Жул Кунде стреля с глава и матира стража на домакините.

Реал властва в Ел Класико

"Наистина дива вечер, с див финал!"

Само след 12 минути игра Кунде обаче се превърне от герой в грешник. Той извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Яго Аспас за 1:1.

Това обаче не бе всичко. 3 минути след изравнителното попадение Селта поведе. Денис Суарес пусна хитър пас към Яго Аспас, който завърши атаката по майсторски начин и даде гол преднина на своите. Тези три попадения не бяха достатъчни за първата част. В 35-ата минута Севиля изравни. Фернандо стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и излъга безпомощния Иван Вияр, влизайки в мрежата за 2:2.

Осасуна победи Виляреал с 2:1

Виляреал се отдалечава от Европа след изнедваща загуба

"Жълтата подводница вече е седми"

Селта Виго поведе за втори път в резултата 2 минути преди края на първата част. Брийс Мендес пое подаване и от изгодна позиция прехвърли Боно, който не бе на голлинията си - 3:2. Севиля излезе по-надъхан през втората част и успя да обърне двубоя. Първо в 60-ата минута Иван Ракитич успя да се добере то отскочила към него топка и стреля неспасяемо във вратата на домакините за 3:3. 14 минути преди края гостите стигнаха и до четвърти гол. Алехандро Гомес получи добър пас, стреля и топката успя да премине голлинията за крайното 4:3.

В следващия кръг Севиля има трудно гостуване на Реал Сосиедад. Селта ще има визита на коравия Кадис.

Реал (Мадрид) победи Барселона с 2:1 в Ел Класико