Реал (Мадрид) триумфира в Ел Класико. "Белия балет" спечели с 2:1 над Барселона в Мадрид.

Така тимът на Зинедин Зидан направи решителна крачка в борбата за титлата като зае първото място във временното класиране на равни точки с Атлетико (Мадрид).

"Дюшекчиите", които пропиляха 10 точки преднина на върха, са с мач по-малко и при успех срещу Бетис утре като гост, ще дръпнат с три точки.

Попаденията в днешната среща станаха дело на Бензема (14), Кроос (28), Мингеса (60).

Реал (Мадрид) - Барселона, на живо

Двата отбора нямат друга алтернатива освен победата

Реал спечели и двата мача срещу Барселона през този сезон. Това е трети пореден успех за "кралския клуб" в Ел Класико. Барселона няма победа над най-големия си съперник от 2019 година насам.

Снимка 526536

Срещата започна с натиск на домакините. "Белия балет" успя да поведе в 14-ата минута, след контраатака. Валверде подаде към Васкес, той центрира остро по земя на първа греда, а Бензема с пета откри за 1:0.

В 28-ата минута, мадридският гранд успя да удвои. Кроос изпълни от фаул, получи се рикошет в Дест, Алба отклони, само за да види как топката влезе в мрежата за 2:0.

Шест минути по-късно резултатът можеше да стане още по-убедителен. Винисиус Жуниор намери Федерико Валверде, който уцели гредата.

През втората част каталунците вдигнаха оборотите.

В 60-ата минута Барса успя да намали. Мингеса овладя пас на Алба и отправяйки удар от движение във вътрешна страна на дясната греда направи 2:1.

Седем минути преди края на редовното време, се стигна до най-спорната ситуация в мача. Менди посегна и задържа Брайтуайт, но съдията беше категоричен, че това не е достатъчно, за да отсъди дузпа.В 89-ата минута Реал остана с човек по-малко след като Каземиро си спечели два жълти картона в рамките на две минути.

В последните секунди на добавеното време, Мориба шутира, но топката се отби в напречната греда, пропускайки да изравни и донесе ценната точка за каталунците.

Реал (Мадрид) - Барселона 2:1

1:0 Карим Бензема 13'

2:0 Тони Кроос 28'

2:1 Оскар Мингеса 60"

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Начо, Менди, Каземиро, Модрич, Кроос, Валверде, Винисиус, Бензема

Барселона: Тер Щеген, Лангле, Араухо, Мингеса, Бускетс, Де Йонг, Дест, Алба, Педри, Меси, Дембеле