Отборът на Севиля записа класическа победа с 3:0 над Реал (Мадрид) в мач от междинния кръг в Ла Лига. Точни за успеха на "андалусийците" бяха Андре Силва, който се разписа два пъти Бен Йедер.

Севиля - Реал (Мадрид), 3:0 (Развой на срещата по минути)

"Белите" с първа загуба за сезона

Резултатът бе открит от Андре Силва в 17-ата минута, когато Хесус Навас комбинира със своя съотборник, който бе позициониран на границата на пеналта и оплете топката в мрежата за 1:0. Малко след това, нападателят остана сам пред опразнената врата и се разписа, удвоявайки резултата - 2:0.

В 24-ата минута, Гарет Бейл опита да изненада вратаря на Севиля с нахлуването си на скорост в наказателното поле и бърз удар, но топката срещна страничния стълб. А десет минути по-късно същото стори и Франко Васкес.

В 39-ата минута, Севиля достигна до класически резултат 3:0. Васкес достигна до отбита топка и с прехвърлящо подаване на защитата намери Бен Йедер, който засече кълбото и го вкара право в мрежата.

Снимка 380411

Източник: Twitter

В самото начало на втората част, гол на Лука Модрич бе отменен заради засада, след намесата на технологията ВАР. Натискът на "андалусийците" обаче продължи. Сарабия бе много близо до отбелязването на четвърто попадение, но Куртоа не позволи топката отново да влети в мрежата му. В 61-ата минута, Бейл опита да изненада Вацлик, но той отново бе на висота. Пробивите на уелсеца така и не се увенчаха с успех до края на срещата и Реал си тръгва от Севиля с празни ръце.

Барселона загуби с 1:2 от Леганес като гост