Отборът на Барселона допусна първа загуба от началото на сезона в Ла Лига при тазвечершното си гостуване на Леганес. Каталунците отстъпиха пред своя съперник с 1:2. Лионел Меси записа и своя мач №700, за който обаче няма да запази хубави спомени.

Домакините пък се поздравиха с първата си победа в първенството.

В 12-ата минута, Филипе Коутиньо откри резултата за Барса, след като се отскубна от защитата на съперника и нанесе прецизен удар към вратата, преодолявайки стража за 1:0.

Лионел Меси днес ще изиграе своя мач №700 за Барса

Каталунците гостуват на Леганес

В 52-ата минута обаче Жар получи перфектен пас от Джонатан Силва и се разписа за 1:1. Само 60 секунди по-късно, шокът за Барса стана пълен, след като Оскар удвои, възползвайки се от груба грешка на каталунците и веднага чукна подарената му топка от близко разстояние за 2:1.

Така Барселона оставя на върха в класирането в Примера дивисион с актив от 13 точки, колкото има и втория Реал (Мадрид), който в 23:00 часа българско време гостува на Севиля. Леганес пък е 17-ти с едва четири.

Барселона и Жирона не се победиха - 2:2