Севиля спечели дербито на града. "Червено-белите" се наложиха като гост над Бетис с 2:0 срещу в последния мач от неделната програма на Ла Лига.

В мач без много положения, гостите владееха топката, създадоха повече положения и се наложи вратарят на домакините Браво на два пъти да изважда топката от мрежата си.

Заслужава да се отбележи, че Бетис изигра цялото второ полувреме с играч по-малко на терена. В 45-ата минута Родригес изкара втория си жълт картон.

Реал Сосиедад победи като гост Осасуна с 2:0  в Ла Лига

Реал Сосиедад отново начело в Ла Лига

Попаденията за гостите бяха дело на Микел Мерино и Аднан Янузай от дузпа

Акуня след асистенция на Окампос в 55-ата минута откри резултата, а съдбата на домакините бе подпечатана от Белерин - той си отбеляза автогол в 81-ата минута.

Севиля събра актив от 27 точки и е на третото място. Вторият Реал Мадрид има същия брой точки, а лидерът в таблицата Реал Сосиедад има 28.