Реал Сосиедад победи като гост Осасуна с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Така тимът отново се изкачи на първото място в класирането.

Попаденията за гостите бяха дело на Микел Мерино и Аднан Янузай от дузпа.

В 75-ата минута, Реал Сосиедад успя да поведе с първия си точен изстрел в срещата. Атаката на гостите се развиваше сравнително бавно и не предвещаваше голяма опасност, но Порто подаде Микел Мерино и ударът му от границата на наказателното поле направи вратаря Серхио Ерера напълно безпомощен за 1:0.

Наполи и Верона направиха 1:1 в Серия А

Лидерът Наполи с грешна стъпка срещу Верона

Симеоне пак вкара

Футболистите на Иманол Алгуасил получиха възможност да изпълнят дузпа точно десет минути по-късно, когато Аднан Янузай нахлу на скорост в наказателното поле и бе фаулиран. Именно белгийецът застана зад топката и реализира за 2:0.След този мач Реал Сосиедад продължава да е лидер с 28 точки. Осасуна е на 7-ата позиция с 19 точки.