Отборът на Севиля беше разгромен с 2:4 от Малага в андалусийското дерби от 35-ия кръг на Ла Лига.

Двубоят започна отлично за водения от Хорхе Сампаоли тим, който поведе чрез Франко Васкес в 30-ата минута, но допусна изравняване още преди почивката, като точен за домакините беше Пабло Форналс.

В 51-ата обратът стана факт, след като се разписа Сандро Рамирес. Севиля върна равенството в 57-ата минута, като Васкес оформи своя дубъл.

Сампаоли е единственият кандидат за селекционер на Аржентина

Хорхе Сампаоли е "избраният" за поста национален селекционер на Аржентина

"Водим преговори със Севиля", заяви Клаудио Тапия

Отдаденият под наем от Реал (Мадрид) Диего Йоренте прати гостите в нокдаун в 77-ата, а Хуан Карлос минута преди края оформи крайното 4:2.

Така Малага трета поредна победа и събра 42 точки, които му определят 12-ата позиция във временното класиране. Севиля остана с 68 т. и заема четвъртото място, даващо право на квалификации за Шампионска лига.

С три повече е третият Атлетико (Мадрид), а върха си делят Барселона и Реал (Мадрид), но "белия балет" е с мач по-малко.