Севиля спечели домакинсия си мач срещу Селта с 4:2. Двубоят от десетия кръг на Примера Дивисион, игран на "Рамон Санчес Писхуан", предложи много емоции и беше решен в края му

През първото полувреме двата тима си размениха по два гола, а в последните пет минути Севиля спечели с късни голове на Серхио Ескудеро и Минур Ел Хадади.

В 6-ата минута Диего Карлос стреля с глава след корнер. Вратарят на Севиля Рубен Бланко изби и Жул Кунде вкара отблизо след добавка за 1:0. В десетата минута гостите  изравниха след грешка на вратаря Томаш Вацлик. Стражът не успя да реагира при центриране към неговата врата, топката мина през ръцете му се отби в напречната греда, за да стигне до Яго Аспас, който само я чукна в мрежата за 1:1.

В 36-ата Селта направи пълен обрат. Аспас надбяга съперник по десния фланг и стреля към близкия ъгъл. Вратарят изби, но топката попадна в Нолито, който шутира за 1:2. В добавеното време Хесус Навас центрира отдясно и Юсеф Ен-Несири с глава вкара между двама съперници за 2:2.

След почивката домакините тръгнаха напред в търсене на победата. Въпреки това контрите на гостите бяха много опасни. В 85-ата минута Серхио Ескудеро стреля, топката се отклони от Тапия и влезе в мрежата. В 88-ата Мунир реализира за крайното 4:2 след контраатака и сложи точка на спора.

Севиля се изкачи на седмо място с 13 точки. Селта е на 19-ата позиция със 7 точки и отново ще се бори за оцеляване и този сезон.

Реал (Мадрид) отново не победи, Виляреал все така на две точки пред "кралете"

Равенство - 1:1 между двата отбора