Виляреал и Реал (Мадрид) не излъчиха победител в срещата помежду си от 9-ия кръг на испанското футболно първенство.

Двубоят на "Естадио де ла Серамика" приключи при резултат 1:1.

За гостите се разписа Мариано Диас, докато за домакините точен от дузпа бе Морено.

Виляреал започна кампанията добре, като след десет изиграни мача има 19 точки в актива си, което отрежда на отбора място сред водещите състави в подреждането.

Реал (Мадрид) стартира по-колебливо от очакваното, но въпреки това е със 17 пункта и мач по-малко от "жълтата подводница".

В тима на Виляреал Алберто Морено е трайно контузен, докато Хуан Фойт и Жауме Коста са с травми. Федерико Валверде, Серхио Рамос, Карим Бензема и Алваро Одриосола са контузени, а Едер Милитао, Лука Йович и Каземиро са под карантина след положителни резултати за коронавирус, в редиците на Реал. Еден Азар се завръща в отбора.

Все пак добрите новини за Зидан бяха свързани със завръщането на Начо Фернандес, Даниел Карвахал и Еден Азар.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Виляреал - Реал (Мадрид) 1:1, гол на Морено от дузпа

Двубоят на "Естадио де ла Серамика" стартира в 17:15 часа

Първото полувреме не беше сред най-интересните за наблюдаване, от началото на сезона в Испания.

Стартът бе силен за гостите, които излязоха напред в резултата след само 2 минути игра.

Даниел Карвахал получи топката на границата на наказателното поле, центрира към Диас, който с летящ плонж засече в мрежата за 0:1.

Снимка 506373

Източник: Twitter

Преди кълбото да достигне до Карвахал обаче, по време на атаката на тима, състезател на "галактикос" се намираше в положение на засада. Страничният съдия я маркира, но колкото и да е странно, главният не призна сигнала му и остави събитията да се развият и да се стигне до отбелязването на гола за столичани.

Снимка 506378

Последваха продължителни претенции от страна на домакините, което наложи разглеждане на ситуацията посредством системата за видеоповторение ВАР. При повторния преглед на събитията, нарушение на правилата не бе видяно от арбитрите и голът все пак беше зачетен.

Реал стигна до още една сериозна опасност пред вратата на Виляреал, Диас стреля в рамката зад вратаря, но този път сигналът на страничния рефер бе отчетен от колегата му и акцията за гостите бе прекъсната.

Снимка 506377

"Жълтата подводница" владееше инициативата. Футболистите на тима притежаваха топката през по-голяма част от времето, но така и не успяха да извлекат позитиви от това си превъзходство.

Малко преди паузата Карвахал бе неприятно застъпен в наказателното поле от съперников бранител, но нарушение нямаше. Притеснението на Зидан по-скоро бе да не се стигне до контузия на опитния му футболист. Карвахал все пак се изправи на крака и довърши първата част от срещата.

Снимка 506375

През вторите 45 минути домакините бяха тези, които търсеха всевъзможни начини, за да преодолеят защитата на съперниците си.

Състезателите на Реал (Мадрид) не действаха съвсем съсредоточено, като грешки на Кроос и Модрич можеха да костват много на тима, ако не бяха неточните отигравания на върха на атаката за опонента.

Унай Емери извърши няколко промени в отбора си, които определено оказаха положителен ефект върху представянето на състава му на терена.

Снимка 506376

В игра влезе Чуквуезе, който бе сред най-дейните на игрището до края на мача.

Именно след негов пробив в 75-ата минута се стигна до нарушение на Куртоа и сигнал от главния съдия за дузпа. Зад топката застана Морено, който вкара за оказалото се и крайно 1:1.

Така победител не бе излъчен, а очакванията на Зинедин Зидан част от напрежението върху плещите му да бъде отнето не се оправдаха.