Севиля победи Бетис с 1:0 в градското дерби на "Рамон Санчес Писхуан".  Отборът на Хорхе Сампаоли превъзхождаше съперника си и създаде много положения пред вратата на Антонио Адан, но получи и помощ от рефера Естрада Фернандес, който несправедливо отмени гол на Бетис в 53-ата минута.

Единственият гол в срещата падна в началото на второто полувреме. Самир Насри центрира перфектно от пряк свободен удар в наказателното поле, Габриел Меркадо, падайки, отклони топката с гръб и излъга Антонио Адан. Бетис отвърна с красива комбинация между Рубен Кастро и Алекс Алегрия, след която последният реализира, но голът беше неправилно отменен заради засада. В края нервите взеха връх и двата тима едва не се сбиха, а Севиля на няколко пъти пропиля възможности да реши всичко с втори гол.

Победата изкачи Севиля на втора позиция в подреждането с 11 точки, а Бетис е 13-и с 5.