Отборите на Севиля и Атлетико (Мадрид) не успяха да излъчат победител в днешното дерби помежду си от 18-ия кръг в испанската Примера дивисион. Двата гранда завършиха при равен резултат 1:1.

Резултатът беше открит от андалусийците в 37-ата минута, когато Бен Йедер се възползва от оставено празно пространство и след като получи много хубав пас навлизайки към наказателното поле, стреля към долния ляв ъгъл, промушвайки топката покрай вратаря за 1:0.

Още преди краят на първото полувреме обаче, "дюшекчиите" изравниха. Голът дойде след изпълнение на пряк свободен удар, от който Антоан Гризман беше безпогрешен за 1:1.

Снимка 398571

Източник: БГНЕС

През втората част, домакините бяха доста по-активни по терена от своя опонент. В 53-ата минута, Пабло Сарабия се отскубна от своя пазач и веднага шутира към вратата, но Ян Облак беше подготвен и отрази удара му. Малко след това, Бен Йедер опита да изненада стража с изстрел отблизо, но топката прелетя встрани.

Въпреки това, в 82-ата минута, "дюшекчиите" получиха "златен" шанс да поведат в резултата. Гризман пое чудесно топката след брилянтно подаване и изпрати топката към вратата по трева, но стражът се хвърли и не позволи тя да премине голлинията.

След това равенство, Атлетико (Мадрид) намали изоставането си от Барселона само с една точка и вече има 35, докато каталунците са с 37 преди тазвечершното си гостуване на Хетафе. Севиля пък е трети с 33.