Колкото и странно да звучи, Севиля направи важна крачка към оставането си във футболния елит на Испания. След две поредни загуби, андалусийци взеха безценен успех у дома срещу директен конкурент в битката за спасение - Алмерия (2:1).

Битката на "Рамон Санчес Писхуан" обаче не протече никак леко за хората на Хорхе Сампаоли. Те се оказаха догонващи в резултата след едва 120 секунди игра, когато Акиеме смълча домакините с гол за 0:1.

Елче - Валядолид 1:1 в мач от Ла Лига

Елче и Валядолид не се победиха в драматичен мач от Ла Лига

Вижте подробности

До почивката Севиля намери сили да възстанови паритета, като Лукас Окампос беше точен от дузпа. Малко преди това "рохибланкос" трябваше да осъществяват и принудителна вратарска смяна.

Победното попадение падна 13 минути преди последния съдийски сигнал. Браян Хил центрира към далечната греда, където Ерик Ламела се освободи от персоналния си пазач и триумфално се разписа с глава.

Така Севиля се изкачи до 13-ото място във временното класиране с 28 точки, докато Алмерия е предпоследен с 25.

Майорка и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 в мач от Ла Лига